Česká verze

Gulliverlandia

guliverlandia lignano

Gulliverlandia sa rozkladá na ploche asi 40.000 metrov štvorcových, v blízkosti vodného parku Aquasplash a bol otvorený roku 2000. Park je určený obzvlášť pre rodiny s deťmi.

Park je rozdelený do niekoľkých oblastí :

guliverlandia aquarium LignanoPrvý z nich je Acquarium, určený pre milovníkov mora, ponúka možnosť prezrieť si morskú faunu a flóru a cestovanie v priehľadnom tuneli pod vodnou hladinou . Uvidíte tu žraloky, raje, tulene. V rovnakej oblasti tiež nájdete tropické ryby v špeciálnej nádrži .

Dinosaury sú témou oblasti Vulcano Rapids. Táto časť by sa dala prirovnať k " Jurskému parku " . Okrem nich tu tiež uvidíte sopku a máte možnosť sa prejsť dreveným kanoe po vodných cestách - len pamätajte, že nevyviaznete so suchým tričkom .

Stredoveká časť ponúka okrem niekoľkých atrakcií i možnosť vidieť rytierske turnaje a vyskúšať si tréningovú trasu rytiera .

Vláčik zavedie návštevníkov do baní v ruinách Mayského mesta.

Za zmienku stojí aj vyhliadková veža vysoká 60 metrov, ktorá ponúka krásny výhľad na zábavný park aj na celé Lignano . Mimochodom na chlp rovnakú vyhliadkovú vežu nájdete v Legolandu pri Mníchove. Pre porovnanie, Legoland má 130 000 metrov štvorcových a Playmobil pri Norimbergu 90 000 metrov. Gulliverlandia s 40 000 metrami je teda podstatne menšia a stačí vám úplne jeden deň na celú prehliadku.

Park je otvorený od polovice mája do októbra od 10 - 18 hod. Cena vstupenky pre dospelých je 18Eur, pre deti 14Eur . Detailné informácie nájdete na webovej stránke parku http://www.gulliverlandia.it/

 

 
 

Ďalšie tipy na dovolenku

O nás

Sme rodina s dvoma deťmi a radi jazdíme po výletoch . Občas nejaký poriadne popíšeme a urobíme k nemu webovú stránku. Väčšinu vecí čo tu nájdete, sme sami videli a zažili. Ostatné sme si našli a naštudovali z internetu v rámci prípravy na cestu. Dúfame , že vám tieto informácie pomôžu .

Určite ale nevieme všetko, takže ak máte pocit, že je vhodné povedať niečo ďalšie, neváhajte sa o svoje osobné skúsenosti podeliť v diskusii pod akýmkoľvek článkom.

Ak sa vám náš web páči, budeme radi , keď ho odporučíte ďalším známym a kamarátom .

Informácie tu sú nekomerčné s cieľom poradiť ako si čo zariadiť najlacnejšie alebo sami. Ak sa napriek tomu rozhodnete využiť nejakú komerčnú službu (hotel, cestovná kancelária , ... ) , potom nás môžete podporiť, tým že ich stránky navštívite kliknutím na niektorý odkaz či banner v texte. Pripravili sme aj špeciálnu stránku s vyhľadávaním zájazdov .