Česká verze

Zoo Punta Verde

zoo punta verde Lignano

Zoo funguje od roku 1979 a ide o súkromnú ​​zoo, nezávislú na verejných dotáciách. Rozkladá sa na ploche cca 100 000metrov štvorcových a chovajú tu cez 1000 zvierat ( 150 druhov ) v 70 výbehoch.

Nejde o klasickú Zoo, ako poznáme my, ale záhrada je orientovaná na čo najväčšiu imitáciu prirodzeného prostredia nielen zvierat, ale aj rastlín s cieľom zabezpečiť ich reprodukciu.

Otváracia doba je rôzna podľa ročného obdobia, v zime je Zoo uzavretá. Viac na webe záhrady : http://www.parcozoopuntaverde.it/. Zoo nájdete kúsok od Lignana. Cena vstupného je 13Eur pre dospelých a 10Eur pre deti.


Zväčšiť mapu

 
 

Ďalšie tipy na dovolenku

O nás

Sme rodina s dvoma deťmi a radi jazdíme po výletoch . Občas nejaký poriadne popíšeme a urobíme k nemu webovú stránku. Väčšinu vecí čo tu nájdete, sme sami videli a zažili. Ostatné sme si našli a naštudovali z internetu v rámci prípravy na cestu. Dúfame , že vám tieto informácie pomôžu .

Určite ale nevieme všetko, takže ak máte pocit, že je vhodné povedať niečo ďalšie, neváhajte sa o svoje osobné skúsenosti podeliť v diskusii pod akýmkoľvek článkom.

Ak sa vám náš web páči, budeme radi , keď ho odporučíte ďalším známym a kamarátom .

Informácie tu sú nekomerčné s cieľom poradiť ako si čo zariadiť najlacnejšie alebo sami. Ak sa napriek tomu rozhodnete využiť nejakú komerčnú službu (hotel, cestovná kancelária , ... ) , potom nás môžete podporiť, tým že ich stránky navštívite kliknutím na niektorý odkaz či banner v texte. Pripravili sme aj špeciálnu stránku s vyhľadávaním zájazdov .